Krav Maga – czym jest?

KRAV MAGA jest izraelskim system samoobrony i walki wręcz opracowany w latach 30. XX wieku w Czechosłowacji, przez Imi Lichtenfelda. System bazuje na podstawowych odruchach obronnych człowieka. Posiada różne pchnięcia i uderzenia na okolice gardła, oczu, kopnięcia w strefę krocza oraz w nogi. System cały czas ewoluuje na drodze licznych badań i doświadczeń użytkowników, ale także przejmując z innych systemów obronnych bądź sztuk walki najbardziej skuteczne rozwiązania.

Prosty i maksymalnie skuteczny, opiera się na wzmacnianiu podstawowych odruchów obronnych człowieka. Szybki do nauczenia również dla osób które nigdy nie ćwiczyły żadnych form walki.

Instruktor Robert Kaźmierczak – moja definicja Krav Maga

Dla mnie Krav Maga to przede wszystkim umiejętność radzenia sobie podczas zagrożeń np. na ulicy przeciwko jednemu lub wielu agresorom często uzbrojonym w niebezpieczne narzędzia, gdzie nie ma sędziów, punktacji oraz rund z czasem przeznaczonym do walki. Jest to między innymi mieszanka wybranych bardzo skutecznych technik z tzw. stójki oraz parteru, uczy także zachowań i taktyki w jaki sposób uniknąć agresji bez rozwiązań siłowych a jeśli już się ona pojawi to jak wykorzystać nabyte umiejętności aby skutecznie poradzić sobie w obronie siebie i bliskich .

W naszym klubie szkolimy w zakresie samoobrony opierając się  głównie na systemie Krav Maga dodając także elementy technik bokserskich oraz MMA. Zapraszamy na trening bez względu na Twój wiek i kondycję.

egz