Stopnie Krav Maga

W początkowym okresie istnienia KRAV MAGA jego twórca Imi Lichtenfeld nie używał podczas treningu pasów, znanych ze wschodnich sztuk walki, gdyż uważał system za militarny. Jednak poszukując uznania wśród innych systemów walki, stworzył system pasów oparty na judo (biały – żółty – pomarańczowy – zielony – niebieski – brązowy – czarny).

W latach 90. XX wieku Imim targały obawy, czy system pasów powinien znajdować się w KRAV MAGA oraz czy ich używanie miało realistyczne i praktyczne znaczenia. W rezultacie po jego śmierci, system stopni został zachowany w każdej z federacji-córek, część z nich nadal używa pasów podczas treningu, a cześć zupełnie z nich zrezygnowała. System pasów został w nich zastąpiony systemem poziomów: początkujący – zaawansowany – ekspert .

Osoby ćwiczące Krav Maga  w ciągu roku zdają dwa egzaminy.

https://kravmagapoznan.pl/wp-content/themes/kravmaga/img/point.png  Pierwszy egzamin odbywa się w środku sezonu około lutego wtedy zdający otrzymuje pierwszy  stopień lub kolejny na posiadanym już pasie albo następny stopień zaawansowania (kolor pasa)
https://kravmagapoznan.pl/wp-content/themes/kravmaga/img/point.png  Drugi egzamin obywa się pod koniec sezonu treningowego, najczęściej na początku czerwca, wtedy wtedy zdający otrzymuje pierwszy stopień lub kolejny na posiadanym już pasie albo następny stopień zaawansowania (kolor pasa)
https://kravmagapoznan.pl/wp-content/themes/kravmaga/img/point.png Instruktor decyduje jaki stopień nadaje na pasie (zależy to od poziomu zdającego)
https://kravmagapoznan.pl/wp-content/themes/kravmaga/img/point.png  Każdy pas posiada trzy stopnie.

STOPNIE UCZNIOWSKIE:

  • P1 – P5 – początkujący – DEFENCE
  • G1 – G5 – zaawansowany – FIGHTER

STOPNIE MISTRZOWSKIE:

  • Expert 1 – Expert 5

Kolory pasów w Krav Maga

Kolory pasów w Krav Maga