Robert Kaźmierczak – czarnym pasem drugiego stopnia

2nd-degree-black-beltW dniach od 20.06 do 28.06 Robert Kaźmierczak przebywał na międzynarodowym obozie treningowym w Paryżu gdzie mieści się główna siedziba Krav-Maga Inetrnational Federation. W tym czasie  nasz trener  pod okiem Alaina Formaggio zdobył kolejne wyższe kwalifikacje zdając wymagający egzamin na czarny pas drugiego stopnia. Cały test trwał około pięciu godzin i był podzielony na 3 etapy:

http://kravmagapoznan.pl/wp-content/themes/kravmaga/img/point.png  Część sprawdzająca wydolność fizyczną, kondycję, refleks oraz umiejętności techniczne szybkiej obrony przed szantażem oraz atakiem nożem, pałką, pistoletem oraz karabinem a także przed uderzeniami i kopnięciami również w parterze podczas ataku dwóch agresorów. W tej części obyły się także liczne walki sparingowe:
– walki w „stójce” z dozwolonymi „brudnymi technikami” czyli m.in. uderzenia na krtań, oczy i kopnięcia w strefę krocza.
– walki na zasadach graplingu pod założenia Krav Maga (walka w parterze bez uderzeń z możliwością ataku na oczy, krtań i krocze)
–  walki MMA z dozwolonymi „brudnymi technikami” czyli jak wyżej m.in. uderzenia na krtań, oczy i kopnięcia w strefę krocza.
– walki z dwoma przeciwnikami na raz

http://kravmagapoznan.pl/wp-content/themes/kravmaga/img/point.png Część sprawdzająca poprawność wykonywania wszystkich poznanych technik Krav Maga. Tutaj należało pokazać swoje umiejętności przechodząc z komisji do komisji, w których instruktorzy szczegółowo oceniali poziom wykonania technik pod względem m.in precyzji i szybkości. Dodatkową trudnością były nieszablonowe ataki, które miały na celu sprawdzić na ile zadający potrafi szybko zaadoptować swoje umiejętności do zaskakujących sytuacji takich jak np. atak nożem z tyłu podczas gdy zadający siedział na krześle lub leżał na brzuchu czy szantaż karabinem w pozycji klęczącej oraz wiele innych.

http://kravmagapoznan.pl/wp-content/themes/kravmaga/img/point.png Część sprawdzająca poprawność wykonywania technik ochrony VIP w różnych sytuacjach zagorzenia taki jak np. duszenie, szantaż nożem czy pistoletem, atak ze średniego lub długiego dystansu karabinem. Tutaj należało pokazać przed komisjami techniki oraz taktykę działania pozwalającą na skuteczną obronę osoby ochranianej.

Wszystkie wyżej wymienione etapy były szczegółowo oceniane przez egzaminatorów a każdy ze zdających otrzymywał punkty za wszystkie poszczególne wykonane zadania i tylko odpowiednia ich ilość pozwalała na pozytywne zaliczenie całego egzaminu.

Po egzaminie i ogłoszeniu wyników, Robert wraz z Alainem Formaggio podpisali certyfikaty dla wszystkich, którzy pozytywnie zaliczyli egzamin w Klubie Krav Maga Poznań, który odbył się 10-tego czerwca.

11665557_913157918747905_1852211033854104900_n